piątek, 18 marca 2011

RED BUBBLE Australia

Redbubble Australia jest jedną z największych galerii i for internetowych skupiających fotografów, grafików, malarzy, rysowników i projektantów kreacji wizualnej z całego świata.
Swoją popularność zawdzięcza nie tylko rzetelnej obsłudze klienta i wysokiej jakości usług poligraficznych. Stanowi bowiem źródło nieustającej inspiracji rozwoju osobistego dla wszystkich użytkowników galerii.


Konto na Redbubble może mieć każdy, jednak rzeczywistej selekcji artystów dokonują wszyscy użytkownicy, w ramach aktywności społecznej galerii.
Sukces sprzedaży autorskich prac zależy od zaangażowania artysty we własny rozwój i wysiłku jaki gotowy jest włożyć w codzienną pielęgnację wizerunku.

Zainteresowanie i popularność łatwiej osiągają doświadczeni profesjonaliści, jednak istnieje wiele prężnych grup tylko dla amatorów nastawionych raczej na odbiór sztuki.           


Redbubble to przede wszystkim nieustanna zabawa w skojarzenia wizualne i podejmowanie wyzwań z własną wyobraźnią

źródło: RB Homepage feature themes/chess

Rodzaje usług

Redbubble oferuje szeroką gamę wydruków w przystępnych cenach.
Szczególną uwagę należy zwrócić na trwałość wydruków, solidne pakowanie przesyłek i terminowość dostaw.
Uznaniem klientów cieszy się bardzo elegancki papier oraz jakość wydruku zgodna ze specyfikacją oczekiwań.

Test jakości wizualnej

1. Makrootoczenie wizualne

Na Redbubble możemy spotkać zarówno portfolia profesjonalne jak i amatorskie. Dobrze rozwinięta sieć mini społeczności stwarza różnorodne możliwości zaistnienia w wizualnej przestrzeni tematycznej, technicznej i towarzyskiej.
Liczne grupy otwarte i zamknięte - selekcja prac na podstawie decyzji moderatorów i hostów wewnątrz poszczególnych grup. Opiekuni grup stanowią zespół założycieli danej grupy oraz wyłaniani są na bieżąco, w drodze otwartych konkursów ocenianych przez użytkowników. Są wśród nich zarówno profesjonaliści i amatorzy.
Mimo braku systemu oznaczenia użytkowników i grup na profil pro/amateur, klarowny layout podstron i zaangażowanie hostów w grupową aktywność pozwala na identyfikację autorów zgodnie z ich wizualnymi osiągnięciami. Można spotkać grupy o wysokich wymaganiach jakości lub o ściśle ograniczonej tematyce, oraz grupy o charakterze przekrojowym lub ogólnym.
Wysoki poziom konkurencyjności zapewnia różnorodność kreacji wizualnych prezentowanych na forum publicznym, a popyt wspomaga system wyróżnień i gratyfikacji.

2. Budowa strony

Informacje ogólne
Optymalną płynność osiąga przy stałym łączu 1mb/ google chrome.
Zaleca się automatyczne aktualizacje (java, adobe flash, itd.)
Obsługa płatności: dolar amerykański i australijski, euro, funt brytyjski
Paypal/czeki
Możliwość podpięcia profilu do facebook

Layout  
Intuicyjny, widok i podgląd oparty na boxach html i przejrzystym podziale (zarówno profilu jak i podstron z poszczególnymi pracami).
W profilu prawy pas to galeria prac, lewy to przestrzeń prezentacji własnych dokonań wedle własnego pomysłu.
W podstronach po lewej stronie wyświetla się obraz, po prawej jest box html, w który można wklejać zdjęcia, informacje wymagane przez grupy, wyróżnienia, teksty.  
Użytkownik ma do dyspozycji wygodne menu, możliwość linkowania zewnętrznych stron oraz załączania zdjęć w postaci direct JPEG link do profilu, jak również przy każdej wystawianej pracy. Może również publikować i dodawać do grup dłuższe posty z włączonymi komentarzami (Journals). Zaleca się publikację w języku angielskim.

Podział na grupy tematyczne nadaje dynamiczny charakter wyświetlanym w profilach aktualnościom. Widoczność pojawiających się nieustannie wyróżnień, konkursów i aktywności użytkowników spacerujących po naszym portfolio motywuje i inspiruje do wydajnej pracy.
Przy dużej ilości grup, aktualności trzeba śledzić nawet kilka razy dziennie, aby nie przegapić interesujących nas wydarzeń i powiadomień np. o przyznanych nam wyróżnieniach. Przy 300 grupach pojawia się do 100 powiadomień dziennie.
Opcja automatycznego tworzenia (wewnątrz panelu redbubble activity) listy wyróżnień grupowych i 10 ten challenges znacznie usprawniłaby monitoring tym artystom, których popularność znacznie przekracza zdolność bieżącej aktualizacji powiadomień.Strona główna

Red Bubble Homepage to interaktywna kolekcja wyróżnień przyznawanych cyklicznie i uznanawanych za najbardziej prestiżowy spot na artystę. Zazwyczaj po takim Homepage feature następuje znaczne ożywienie w sprzedaży prac i wzrost aktywności użytkowników w portfolio artysty.
Codziennie wybierany jest zestaw prac nawiązujący do innego motywu przewodniego. Niektóre grupy prowadzą konkursy na wyróżnienia Homepage.
źródło: RedBubble Home Page:Featured Art & Photography on 09/09
źródło: RedBubble Home Page:Featured Art & Photography on 03/11

Ponadto, strona główna zawiera przydatne wyszukiwarki m.in. według tagów i rodzajów dostępnych mediów kreacji wizualnej. Często pojawiają się oferty promocyjne na zakup różnych rodzajów wydruków.źródło: RedBubble Home Page

3. Przestrzeń przyjazna profesjonalistom

Mocne strony:

§         przejrzysta i łatwa w obsłudze strona z perspektywą rozbudowy
§         dbałość o kulturę osobistą i etykietę strony
§         możliwość reklamowania zewnętrznych stron
§         możliwość zamawiania prac przez artystę z upustem
§         dobrze zorientowana i uprzejma obsługa techniczna
§         rozwinięte społeczności
§         sieć konkursów z nagrodami
§         możliwość utworzenia autonomicznej grupy SJSW wewnątrz Redbubble

Słabe strony:
§         brak rozwiniętego systemu identyfikacji wizualnej (Visual Quality, PRO/Amateur)
§         brak obsługi multilingualnej (strona anglojęzyczna)
§         brak możliwości włączania/wyłączania poszczególnych rodzajów powiadomień grupowych
§         brak selekcji moderatorów i hostów pod względem predyspozycji do zarządzania jakością wizualną podstron
§         brak zachęty do profesjonalnej i konstruktywnej krytyki bezpośrednio pod pracami


4. System zarządzania jakością wizualną


Organizacja
Redbubble team posiada zbudowany i efektywny system zarządzania jakością w przedsiębiorstwie, zgodnie ze standardami ISO.
Brak zbudowanej polityki jakości wizualnej w zakresie promocji jakości w sztukach wizualnych uzupełnia aktywność pojedynczych grup tematycznych związanych z profesjonalną kreacją wizualną.
Dowolność i samoobsługa w ramach założonej grupy tematycznej pozostawia szerokie pole zarówno dla praktyki artystycznej jak i polityki jakości wizualnej.Tworzenie profilu
O jakości wizualnej naszego wizerunku decydujemy samodzielnie i zależy ona od przedsiębiorczości. Wielu artystów odczuwa dyskomfort w związku z koniecznością autoprezentacji, co stanowi dla nich szansę przełamania abstrakcyjnego dystansu między ego artystycznym i twórczym biznesem, który daleki jest od komercji.


Przejrzysty widok strony pozwala w sposób kreatywny wykorzystywać podstawy języka html na podstawie wskazówek w dymkach lub instruktaży dostępnych na forach Redbubble.  
Strona obfituje w tutoriale w języku angielskim, dotyczą zarówno edycji profilu jak i obsługi różnych programów graficznych.

Bogata ilość grup tematycznych ułatwia zaistnienie w różnych obszarach kreacji wizualnej w fotografii, projektowaniu graficznym, malarstwie tradycyjnym czy mixed media.
Większość grup aktywnie organizuje darmowe i otwarte konkursy na bony o wartości 20$, 20euro lub 15GBP na zakupy w Redbubble. Bonów nie można łączyć/1 bon - 1 zamówienie
Performance
Warto pamiętać o tym, że  dobrą widoczność zapewnia nam uprzejmość, wyróżnienia grupowe, udział w konkursach i częste dodawanie prac.
Dbałość o aktualizacje w piramidzie dokonań własnych wzbudza zaufanie klientów i zachęca innych artystów do ofert angażu w przedsięwzięciach zewnętrznych.
Tak rodzą się projekty, kooperacje artystyczne, wspólne wystawy i foto przyjaźnie budujące naszą osobowość twórczą.

Oferta dla artystów

Zapraszamy wszystkich artystów zainteresowanych odpłatnym prowadzeniem działalności wystawienniczej na RedBubble  w ramach SJSW.

Prosimy o kontakt na adres email: keitkeit@tlen.plKEIT, SJSW 2011 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz