poniedziałek, 17 października 2011

KULISY ZŁODZIEJEWSKIE IVfot. Rojski, edit: Keit


W ZŁODZIEJWIE KRADNIEMY ZŁOTO JESIENI

Między 7-14 października 2011 odbyła się kolejna edycja warsztatów „Wiele dróg – jedna pasja” w Złodziejewie, które właśnie obchodziły urodziny! „Kamea -zamiast tortu” czyli nowe logo zdobi uroczy profil autorki – Marceliny Oczkowskiej :) Tym razem Keit i Voltrik przywołały w złodziejewskim parku jesienną wiedźminkę ;-) Dzięki zaangażowanemu wsparciu Andrzeja i Artura Frankowskich, modły i egzorcyzmy odprawiane nad ogniskiem poskutkowały, zapewniając nam przychylność niebios i czeluści piekielnych. W niniejszym odcinku trochę o kiełbasie wyborczej, trochę o pozowaniu z grą na flecie i z galaktyką na dobranoc, bowiem zagościwszy nieco dłużej, wysłuchaliśmy z zapartym tchem wieczornej prelekcji Marka Nikodema, którego niezwykłych opowieści o kosmosie długo nie zapomnimy.   

fot. Kasia, edit Keit


INSPIRACJE – LA CATRINA 
Dias de Los Muertos

W związku z nadejściem jesiennej aury i zbliżającego się Halloween, spontaniczną inspiracją dla czwartej sesji Keitopolis w Złodziejewie (zamiast Papieropolis) była La Catrina - Meksykańskie Święto zmarłych, niezwykle fotogeniczny i barwny festyn, zupełnie odmienny od tradycji polskiej: groteskowy, surrealistyczny, bajkowy - stwarza szerokie pole wyobraźni, interpretacji, formie. Można powiedzieć, że to już bardzo charakterystyczny motyw w twórczości Keit.  

seria LA CATRINA, fot. Keit


Dark cabaret, jako splot makabreski z pięknem i barwą występuje w pracach KEIT od początku autorskiej przygody ze stylizacjami portretu "coś z niczego", tworząc swoistą kolekcję fantasy danse macabre.

Te "gnijące damy" na dobre zagościły w portfolio KEIT w zeszłym roku, w związku z udziałem w międzynarodowej wystawie Roberto Duran - "La Catrina - The Mexican Day of The Dead", współorganizowanej przez ambasadę meksykańską w Sydney i galerię Pine Arts Centre. 
Zaproszenie Roberto to jeden z najciekawszych projektów grupowych i najbardziej spójnych z surrealistyczną specyfiką prac Keit, otwierający liczne możliwości w kreacji typu digital wizardy. Projekt zaowocował również pracami po wystawowymi, jako kontynuacja promująca m.in. rękodzieło Gildii Masek.


Poniżej niektóre z kolekcji inspirujących prac o tematyce La Catrina, znalezionych w Internecie.
Przedsmak sesji -
Nasza złodziejewska wiedźminka, w koronie z liści uplecionej przez Anię ;-)


Voltrik, fot. Rojski, edit: Keit
DIGITAL MAKE UP - kilka słów o bazach pod montaż

Makijaż w stylu La Catrina jako baza do dalszego montażu można ograniczyć nawet do użycia miękkiej ciemnej kredki. Dalszy efekt, jaki osiągnie make up zależy głównie od potrzeb stylizacji i fantazji w post procesie. Okazało się, że naturalny efekt również ciekawie akcentuje się różnych ujęciach, choć z założenia to tylko zarys wymagający dalszej obróbki.

fot. Keit


Keit i Voltrik, fot. Sylwek Z.

Nachuchawszy...
fot.Keit

Zanim jednak przenieśliśmy się do mitycznego ogrodu naszej egzotycznej jesieni…


AUTOPORTRET NA WESOŁO


Jako niezastąpiona rozgrzewka, ćwiczenie pobudzające nie tylko wszystkie członki, ale przede wszystkim abstrakcyjne myślenie i wrażliwość na koordynację wielu wymiarów powstawania fotografii ;-) 
Tradycyjnie, Keit udostępniła rekwizyty, które wykorzystuje w swoich pracach na co dzień. 


fot. Rojski


Najlepsze są proste rozwiązania, choć niełatwo na nie wpaść ;)
„Autoportret Wyborczy” Jarka absolutnie podniósł nam apetyt na kiełbasę wyborczą!

 fot. Jarek

fot. Jarek - "autopotwór"Tatuaż Sylwka i spontaniczna wariacja Keit (może nie szogun, ale też wciąga) ;-) fot. Sylwek, edit: Keit


 Kasia z powiewem Wenecji...

fot. Keit


Andrzej zaangażowany

fot. Rojski


...wyjaśnia cuda światła, co Kasia podda dokładnej animacji.. weryfikacji ;)


fot. Keit - Andrzej Fetish Frankowski, Artur Frankowski 


fot. Kasia

Fun time! 
fot. Helenka

[antygrawitacja uszczęśliwia]


fot. Sylwek Z.

Piotr gęstwinny...
fot. Keit

Co, a raczej kogo jeszcze znajdziemy w krzakach? :)


fot. Rojski

Dzieci z dworca zoo w wykonaniu Złodziejki i Fetisha ;-) 


fot. Rojski


Backstage z Voltrikiem 

fot. Keit


nachuchawszy... 

(leżąc też można ciężko pracować) 
Kasia, fot. Keit


 
Rojski, fot. Keit

Sławek, fot. Rojski


fot. Sylwek Z.


fot. Kasia, edit Keit

fot. Ania W., edit: Keit

Plug&Play
..Ćwiczcie dziewczyny, bo nie znacie dnia ani godzinyPocałunek maski - Gildia Masek lubi to  :) 

proj. Marta&Sławek, fot. Sylwek, edit Keit

fot. Rojski

fot. Sylwek Z.


I jeszcze kilka pamiątek...


Artur, uważaj na nóż! :)

 fot. Keit
 fot. Sylwek


na koniec Start :)
 fot. Piotrek, edit Keit"Buszujący w gwiazdach": fot. Andrzej Frankowski, źródło: pl foto
SIĘGAĆ, GDZIE WZROK NIE SIĘGA...KILKA SŁÓW O KOSMOSIE MARKA NIKODEMA

Dzięki gościnności Marceliny, poznaliśmy niezwykłego człowieka, prawdziwie inspirującego pasjonata, badacza nieba, zaprzyjaźnionego ze Złodziejewem astro fotografa - Marka Nikodema - ProcyonaTo opowieść o przekraczaniu granic i prawdziwych wyzwaniach, o podporządkowaniu wymagającej pasji, wewnętrznej dyscyplinie, która uczy pokory i zdolna jest do zupełnie innej jakości życia, per aspera ad astra. To motywacja, by konsekwentnie żyć z wizją i działać z większym poświęceniem. Możliwość wysłuchania nieziemskich historii Marka sprawia, że nie tylko uczymy się lepiej odczytywać ponadczasową wartość i piękno astro fotografii w zupełnie innym wymiarze, ale możemy poczuć się świadkami czegoś wielkiego, magicznego, dalece przekraczającego nasze codzienne chęci, możliwości, wyobrażenia. Uświadamiamy sobie niezwykłą domenę natury, balansowanie człowieka w jej obliczu, między możliwym, niemożliwym i nadprzyrodzonym. Marek posiada dar, by pięknie dzielić się niezwykłym spojrzeniem na jakość życia, wszechświat, który tak niewielu ludziom dane jest zobaczyć i przeżyć w ten sposób. 
Dziękujemy za niezwykłą refleksję oraz inspirujący czas, życzymy Markowi i jego przyjaciołom międzygalakycznych sukcesów w zdobywaniu kosmosu! ;-)


Marcelina Oczkowska: Z Markiem Nikodemem w kosmos


fot. Marek Nikodem, Źródło:www.warsztatywzlodziejewie.pl
Keit z urodzinowym kubkiem obiektywem (dzięki M.! )
:)
fot. Keit


Dziękujemy wszystkim za pozytywną energię i wspólnie spędzony czas ;-)
KEIT, SJSW


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz